Homepage / Lenormand / 11 Rózgi - Energia karty Lenormand
Talia kart “Lenormand Dream” Książka “Vademecum Lenormand” 8 Kielichów i 6 Mieczy różnice Różnice między 9 Denarów i Królową Denarów Triskeles – symbol i znaczenie Różnice między 3 Mieczy i 5 Kielichów Profesjonalny kurs Tarota Śladami Pameli Colman Smith Eliantoo Przewróżenie i uzależnienie od wróżb Sekwencja kart Tarota Jakie pytania do kart? O Mnie Kruk – mitologia, symbol i charakterystyka Dwór Denarów Dwór Mieczy Dwór Kielichów Dwór Buławy Pytania do kart Tarota – Czas Kierunki w kartach Lenormand 11 Rózgi – Energia karty Lenormand Kurs – doskonalenie odczytu kart Lenormand Talia Lenormand – Oracle “Moonlight” Historia kart Lenormand XXI Świat – Arkana Wielkie XX Sąd Ostateczny – Arkana Wielkie Tarot a Oracle, czy wiesz jaka jest różnica? Garnitury – Kolory kart w Petit Lenormand XIX Słońce – Arkana Wielkie Król Kielichów – Tarot of Delphi XVIII Księżyc – Arkana Wielkie XVII Gwiazda – Arkana Wielkie Tarot of Delphi – Królowa Kielichów Rycerz Kielichów – Tarot of Delphi – Artysta XVI Wieża Boga Lenormand – opis kart. Interpretacje z kart Lenormand Tarot of Delphi – opis talii cz. 2 XV Diabeł – Arkana Wielkie Interpretacja z kart tarota Tarot of Delphi – moje odkrycia Interpretacje Kart – odczyty wróżb Tarot of Delphi – opis talii Odczyt wróżby – pytanie o pracę XIV Umiarkowanie – Tarot of Delphi XIV Umiarkowanie XIII Śmierć Opinia o wróżbach z kart XII Wisielec XI Sprawiedliwość Kontrowersje i Tarot w naszych czasach X Koło Fortuny IX Pustelnik VIII Moc VII Rydwan VI Kochankowie V Kapłan Drzewo – Avatar – Lenormand IV Cesarz III Cesarzowa Wolna Wola Człowieka- kontrowersje Tarot – karta XV Diabeł – odczucia, refleksje II Kapłanka VII Rydwan – odczucia, refleksje… I Mag 0 Głupiec Historia kart Tarota sdfsdfsd

Lenormand

11 Rózgi – Energia karty Lenormand

Co w sobie kryje karta 11 Rózgi z talii Petit Jeu Lenormand?

W ostatnim czasie, otrzymałam wiele pytań dotyczących się kart Lenormand, były to różnego rodzaju pytania i często dotyczyły się one, przypisanego znaczenia do danej karty w talii Petit Jeu Lenormand. Z pośród tych pytań, zauważyłam, że dość często pytano się mnie o to, jak rozumiem lub jaką energię widzę w karcie 11 Rózgi (Bicz, Bat). Postanowiłam więc, poświęcić tej karcie ten wpis, ponieważ jest to karta, która niesprawiedliwe „cierpi” z powodu braku zrozumienia jej przesłania. Często zdarza się, że mamy sztywno ograniczający obraz tej karty, że to np.: Kara, Ćwiczenia, Rytm, Kłótnie, Negocjacje itd. i zdarza się, iż przy niektórych pytaniach, nie wiemy jaką możemy uzyskać odpowiedź widząc tą kartę w rozkładzie na wyniku.

Chciałabym przedstawić Wam tą kartę z zupełnie innej strony, niż jest ona opisywana w wielu miejscach np. w książkach, grupach, stronach internetowych, a ponieważ są to jak najbardziej w wielu przypadkach trafne określenia, to jednak, wypracowane już przez kogoś, co może być przez innych odbierane w taki sposób, że nic więcej nie da się z tej karty wyczytać – myślę, że to jest błąd. Zauważyłam też w wyniku moich obserwacji, gdzie były próby interpretowania czyiś rozkładów, że odczytywanie tej karty w rozkładzie, głównie polega na tym, iż „nagina się” przypisane do tej karty znaczenia. Jak? – znając kilka przypisanych słów, kiedy widzimy tą kartę to np. przy pytaniu o finanse od razu mówimy, będą trudności, wysiłek w ich zdobywaniu, jeśli chodzi o pytania na miłość, relacje w partnerstwie, to pierwsze co nam przychodzi na myśl – sex, fizyczność i kłótnie, dyskusje.

Myślę, że często jest takie zjawisko – kiedy mamy problem z interpretacją jakieś karty w rozkładzie lub rozkład tak nam się ułożył, iż nie wiele potrafimy z niego wyczytać, to automatycznie szukamy pomocy w interpretacji u innych – i super, ponieważ dzięki temu możemy jakieś wyciągnąć dla siebie wnioski, uczymy się sami lub wspólnie z innymi też uczącymi się. Ja jednak mimo wszystko mam nadzieję, że ten mój wpis stanie się inspiracją do dalszych poszukiwań, pokaże Wam jak bogate są w swoim przekazie te karty, a przede wszystkim pomoże Wam odkryć tą energię jaką ma w sobie zawartą, ta jak i każda jedna karta w talii Petit Jeu Lenormand, pomoże również Wam poczuć osobiście, co tak naprawdę chce nam karta 11 Rózgi powiedzieć w rozkładzie, a proszę mi wierzyć, nie zawsze jest to tylko i wyłącznie sam negatyw …

Z całą pewnością karta 11 Rózgi, jest kartą niejednoznaczną, a więc też i nie można powiedzieć ze stanowczym przekonaniem, iż oznacza ona tylko i wyłącznie walkę i konflikt, a potem pod te słowa interpretować ją w rozkładzie. Zacznijmy jednak od początku, od samego słowa Rózgi, które tylko w języku polskim jest dodane do tej karty, jako nazewnictwo tej karty. Widać tutaj, że już samo nieodpowiednie tłumaczenie z innego języka na język polski, jest wysoce szkodliwe dla interpretacji tej karty. Uniwersalnym jest sam symbol, znak, który nie potrzebuje tłumaczeń na inny język i to właśnie jest na kartach Petit Jeu Lenormand, proszę przyjrzyjcie się tej karcie na tych dwóch zdjęciach, które reprezentują ten podstawowy wizerunek kart Petit Jeu Lenormand, ponieważ cała reszta śmiem twierdzić, iż jest tylko twórczą ideą autora danej talii, która może nie odzwierciedlać w pełni całego przekazu, jaki niesie za sobą ta karta, dla osoby początkującej.

 

11-bicz

 

Tutaj widzimy, że karta nie nosi nazwy, a jedynie ma nadany numer 11

Karta do gry „The Game of Hope” – Giuseppe Mitelli, Ta talia została po raz pierwszy opublikowana w 1799 roku przez Johanna Kaspara Hechtel w Norymberdze. M. M. Lenormand miała wówczas 27 lat … więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

 

11rods5

 

Na drugim zdjęciu widzimy, że istnieje już oprócz nadanego numeru 11 również nazwa tej karty w j. francuskim „Verge”. Tutaj karta pochodzi z talii, która w pełni może nosić miano Petit Jeu Lenormand. Jest to talia, która w 1970 roku została pierwszy raz wydana przez Establishments Berepols of Turnhout w Belgii, a w 1980 firma Cartamundi wykupiła prawa na wyłączność do produkcji tych kart.

„Verge” – język francuski przypisuje tę nazwę do dwóch rzeczy i tak bardzo różnych siebie jak dzień i noc. Pierwszą rzeczą jest to Pręt (Rod w ang.) i drugą rzeczą jest to dosłownie nazwa męskiego narządu płciowego – Penis (verge – penis, w języku francuskim).

Czy możemy powiedzieć, że Rod – Pręt jest to stary przedmiot kar cielesnych lub też chodzi o męskie narządy seksualne? W tym przypadku, wyjaśnienie jest dość proste. Nazwijmy to „poślizg” – wpadka w związkach odnośnie swojej wzajemnej lojalności (skok w bok), często przynosiła wstyd i jako “niegodnych” porozumienia, konieczność dania nauczki lub po prostu choroby przenoszone drogą płciową. Wyjaśnia nam to czterowiersz, który widnieje na karcie, który wymyślono w czasach, kiedy miano właśnie takie podejście do tych spraw.

„Pręt jest to zły znak, co oznacza:

Niegodnego w sporze,

Nieszczęście w domu,

Lub zły stan zdrowia jako szkoda.”

Rod – Pręt został zintegrowany jako suwerenna metoda behawioralnej korekty żony, wraz z przedłużeniem w oryginalnym słowie Verge, w celu nadania tej karcie odpowiedniego tła. Bicz albo Bat, jest tą właściwą nazwą tej karty, a atrybut ten “towarzyszy” również i karcie 1 Jeździec. Jak wszyscy doskonale wiemy, dawniej uczniów szkół i klasztorów lub we wszelkiego rodzaju handlu, miał na celu zdyscyplinować i przekonać ich, pod groźbą pobicia, aby pracować lepiej i zdobyć więcej wiedzy. Popędzanie, tresowanie, korygowanie, nadzorowanie itd.

 

0_339b5_eac1ca57_l

 

Jak widać gołym okiem, mamy tutaj odsłonięty pierwszy aspekt zawarty w tej karcie, a jest ich wiele i mam nadzieję, że będzie dla was to doskonałą motywacją do medytacji nad tą kartą w odniesieniu do naszych dzisiejszych czasów. Pozwoli Wam to samemu wypracować własne – nie czyjeś, dodatkowe znaczenia dla tej karty, a to jest najcenniejsze czego nikt Wam nie będzie wstanie odebrać lub podważyć oraz proszę mi wierzyć w 100% przekłada się w robionych odczytach z tych kart. Przejdźmy dalej …

Bicz w rzeczywistości bardzo często spostrzegany jest jako narzędzie „edukacyjnej” wartości, będąc głównym narzędziem nauczyciela w egzekwowaniu posłuszeństwa bez możliwości poszukiwania prawdy. Jednak należy również pamiętać o tym, iż zaletą tutaj jest też to, że opiekun – nauczyciel, w tamtych czasach odbierany był jako ktoś ważny, szanowany, ktoś kto wspiera swego ucznia i tu jest pozytywny akcent – symbol nadany tej karcie – Wsparcie, o którym bardzo często również się zapomina.

Skupmy się teraz na samym Biczu, Pręcie, Wiązce, Kiju, Bacie, ponieważ głównie o te pojęcia tutaj chodzi, jeśli chcemy głębiej poznać to, co jest ukryte w symbolu widniejącym na tej karcie (zwracajmy uwagę na nieumyślne przekłamania w tłumaczeniu).

Nazywanie tej karty, jako Rózgi w moim odczuciu bardzo radykalnie odcina możliwość interpretacji tej karty, z rózgi nic już nie wyrośnie, a i nadaje bardzo negatywny wydźwięk. Na pokazanych wcześniej kartach, jak widzimy, nie chodzi właśnie o nie … Rózga to gałązka bez liści, określenie stosowane też jako synonim karcenia lub przedmiotu do wymierzania kary.

„Kto powstrzymuje swą rózgę, nienawidzi swego syna, ale miłuje go ten, kto go dogląda z karceniem.” – Źródło: Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata. Księga Przysłów 13, 24

Dla mnie jest to Bicz lub Wiązka, Pręt, najczęściej używam słowa Bicz, ale znów posuńmy się nie co dalej, aby móc odkryć kolejny aspekt, jaki ma wpisany ta karta w sobie, aby móc bynajmniej poczuć, uzmysłowić sobie z jaką energią mamy tutaj do czynienia.

Dla osoby pytającej się kart, ta karta częściej jest Mistyczną Laską Aarona. Ta sucha gałązka jest jedyną, która wyrosła między innymi prezentowanymi Mojżeszowi przez dwanaście pokoleń patriarchalnych rodzin ludu hebrajskiego, podczas wyczerpującej podróży przez pustynię.

 

aaron-con-su-vara-que-florecia

 

Aaron

starszy brat Mojżesza i Miriam, urodzony w niewoli u Egipcjan. Mojżesz nie potrafił przekonująco mówić, stąd też do faraona przemawiał w jego imieniu Aaron, żądając uwzględnienia nakazu Boga i pozwolenia na wyjście ludu Izraela. Kiedy faraon odmówił, Aaron z Mojżeszem ostrzegli go przed plagami, które ześle Bóg. Aaron lojalnie wspiera) Mojżesza w czasie ucieczki z Egiptu, lecz pod górą Synaj ustąpi) przed żądaniami ludu i polecił zrobić złotego cielca jako przedmiot kultu. Bóg jednak przebaczył mu i uczyni) go pierwszym arcykapłanem Izraela. Aaron odpowiada) za specjalny namiot, w którym oddawano cześć Bogu (Przybytek). Składał w nim ofiary Bogu za grzechy ludu i modli) się o ich przebaczenie. Czasami Aaron zazdrościł Mojżeszowi pozycji przywódcy. Zmarł, zanim Izraelici weszli do Kanaanu. Arcykapłanem został po nim jego syn – Eleazar.

Historia „różdżki Aarona” została opisana w Księdze Liczb. Aaron, brat Mojżesza, został wybrany na najwyższy urząd arcykapłana spośród dwunastu pokoleń Izraela. Buntownicy zakwestionowali wyniesienie go do tej godności. Wówczas sam Bóg przez Mojżesza potwierdził ten przywilej zwracając się do niego: „Przemów do Izraelitów i weź od nich po lasce, po lasce od każdego pokolenia, od wszystkich książąt pokoleń – razem lasek dwanaście. Wypisz imię każdego na jego lasce, a na lasce lewitów wypisz imię Aarona. Ma wypaść po jednej lasce na wodza poszczególnych pokoleń. Połóż je w Namiocie Spotkania przed [Arką] Świadectwa, gdzie się z tobą spotykam. Laska męża, którego obrałem, zakwitnie. Mojżesz położył laski przed Panem w Namiocie Spotkania. Gdy następnego poranka wszedł Mojżesz do Namiotu Spotkania, zobaczył, że zakwitła laska Aarona z pokolenia Lewiego: wypuściła pączki, zakwitła i wydała dojrzałe migdały. Następnie Mojżesz wyniósł wszystkie laski od Pana do wszystkich Izraelitów; zobaczyli, i każdy odebrał swoją laskę” (Lb 17, 17-20. 22-24). Bóg rozkazał laskę Aarona złożyć w przybytku na świadectwo przyszłym pokoleniom „jako znak przeciw zbuntowanym” (Lb 17, 25).

Stąd Pręt (Laska) stał się symbolem władzy dla całej rodziny, która została wybrana przez wolę bożą i udziela się w roli mediatora (między Bogiem i ludźmi).

Mamy tutaj kolejny aspekt – Mediator, ktoś inny powie że Adwokat też pasuje, ja myślę, że niekoniecznie, ponieważ Mediatorem, nie może zostać Adwokat i nie jest on tylko w sądzie. Chyba każdy z nas doskonale wie jaką rolę odgrywa Adwokat w naszych czasach, a Mediator to neutralna osoba trzecia, pomagająca stronom rozwiązać spór. Jego rola – powszechnie w Polsce niezrozumiana – obarczona jest odpowiedzialnością i olbrzymim stresem. Mediator funkcjonuje w warunkach skrajnie nieprzyjaznych, nasyconych negatywnymi emocjami i agresywnymi zachowaniami. Jest to osoba zarządzająca konfliktem i przede wszystkim bezstronna (Adwokat powinien być po twojej stronie) i pozostająca bez wpływu na wynik rozmów pomiędzy stronami konfliktu. Aby mediator mógł rozpocząć negocjacje, to na jego pomoc muszą wyrazić zgodę obie skonfliktowane strony i ma za zadanie doprowadzić do tego, że dwie strony konfliktu pogodzą się.

Jeśli chcemy w pełni zrozumieć te proste przekazy, jakie daje nam ta karta, musimy też zwracać uwagę na te drobne różnice, ponieważ wówczas mamy już do czynienia z inną energią.

W greckiej mitologii znajdujemy 11 Bicz jako magiczna różdżka – kaduceusz Hermesa, boga olimpijskiego w skrzydlatych sandałach.

 

hermes_by_alanvadell-d98161p

 

Przybliżając sobie tę postać, lepiej będziemy mogli zrozumieć co jeszcze może kryć w sobie ta karta. W starożytnej Grecji kaduceusz był oznaką nietykalności keryksa. Laska ta służyła do uśmierzania sporów. Według mitologii greckiej i rzymskiej należała do atrybutów boskich posłańców: boga Hermesa (Merkurego) i bogini Irys.

„Od razu się wszystko wydało i Hermes, aby przebłagać rozgniewanego brata, ofiarował mu cytrę ze skorupy żółwia. Apollo tak się ucieszył, że dał mu w zamian laseczkę z leszczyny, która miała cudowną właściwość uśmierzania sporów i godzenia nieprzyjaciół. Gdy ją Hermes rzucił między dwa walczące ze sobą węże, one natychmiast przestały się gryźć i zgodnie oplotły się dokoła laski, nachylając ku sobie głowy. Tak powstał kaduceusz, z którym Hermes nigdy się nie rozstawał […]”

Jan Parandowski: „Mitologia. Wierzenia i podania Greków i Rzymian”. Poznań: Wydawnictwo Poznańskie, 1989, s. 59.

 

images

 

Ta różdżka była w złocie (kolejny mały link do Garnituru Trefl, który go reprezentuje w tej karcie). Miało to chronić przed niebezpieczeństwem i dać korzystne osiągnięcia, dekrety, słowa i czyny, że oświadczam iż wiem od samego Zeusa, jest to również symbol bohatera – posłańca. Hermes jest również znany jako Merkury, a także z faktu, że jest sprawnym wynalazcą liry (którą zaproponował później Apollo, w zamian za złote laski i lekcji magicznego wróżenia.). Merkury lub Hermes jest wzorem dla szybkich wycieczek, utylitarnego celu, a zatem może on być łatwo zniszczalny. Merkury wyznacza, wtórną zręczności i przebiegłość, która czasem może prowadzić do nadużyć, w ten sposób, że wyznacza wypaczony intelekt. Jako Bóg przejazdów i posłańca dobrej nowiny, symbolizuje mediacji, wymiany między niebem a ziemią, tak więc z tymi atrybutami relacji, walut, mobilności i użyteczności mamy to wszystko zawarte w tradycyjnej grze w karty. Możemy zawrzeć niniejszą analizę mitu Hermesa i jego godła (Kaduceusz) z powiązaniem również do karty 7 Wąż.

Utylitaryzm: https://pl.wikipedia.org/wiki/Utylitaryzm

Idziemy dalej?, chce się Wam to czytać? … w moim programie, który jest zawarty w kursie o kartach Lenormand, właśnie tego typu zagadnienia poruszam, tak staram się przybliżyć energię każdej karty, abyście sami mogli dokładniej sprecyzować, co tak naprawdę jest zawarte w każdej karcie od 1 Jeździec po 36 Krzyż. Nie podaję suchych faktów, tylko pozwalam ci realnie poczuć na sobie tę siłę i moc przekazu jaka ma w sobie każda karta… A to jeszcze nie koniec, porozmawiamy teraz trochę o Numerologi.

Według mitologii greckiej, dwa węże, które walczyły ze sobą i które również reprezentują pierwotny chaos, woda i ogień, zostały „pogodzone” przez Hermesa w jego magicznej różdżce. Ich uzwojenia w dwóch przeciwnych kierunkach oznaczają równowagę przeciwstawnych sił wokół osi świata (Buława lub Pręt, będącym gałęzią Drzewa Świata). W ten sposób staje się Hermes posłańcem bogów, który przynosi „oddział spokoju” równoważąc istoty wahań w ich stanach: wstępujących i zstępujących. Na poziomie psychologicznym, kaduceusz reprezentuje wewnętrzną walkę, dualizm, które muszą być absorbowany w mocniejszej jedności, która jest psychogenną równowagi lub po prostu powiedziałem, samokontrola. Ten dualizm jest genialnie sugerowany przez liczbę widniejącą na karcie, ponieważ 11 jest po redukcji 1 + 1 = 2.

Dodatkowo, aby móc lepiej zrozumieć, dlaczego karta 11 Bicz jest zaraz po karcie 10 Kosa, należy pamiętać, że Hermes był bóstwem agrarna i opiekunem pasterzy. On jest w tym samym czasie, przewodnikiem dusz do siedziby zmarłych, zatem jest więc zupełnie zrozumiałe to dokonane przejście pomiędzy cięciami blisko ziemi, a siewu i inicjacji, które następują po tej operacji po przez opiekę karty 11 Bicz. Teraz widzicie, że to wcale nie jest taka zła karta i ma w sobie również i ten pozytywny aspekt wpisany, jak zresztą każda karta w tej talii.

Przejdźmy teraz do czasów naszej M. M. Lenormand, ponieważ mamy tutaj bardzo ważny moment, który daje nam też wiele do myślenia, dlaczego, aż tak ważną jest ta karta i ma tak wysoką pozycję przypisaną w swojej hierarchii jeśli chodzi o same Garnitury – Walet Trefl.

Kapetyngowie, znani również jako Dom Francji (rodzina Francji), to dynastia pochodzenia frankońskiego, założona przez Hugo Kapet. Jest to jeden z największych i najstarszych europejskich domów – rodzin królewskich, składający się z potomków płci męskiej linii Hugo Kapet użytkownika. Starszy linii rządzili we Francji jako z Domu Capet od wyboru Hugo Kapet w 987 aż do śmierci Karola IV w 1328. Były następcą oddziałach kadetów, Houses of Valois i Bourbon, którzy rządzili aż do rewolucji francuskiej.

235px-heraldique_blason_france_gelde-svg

 

Wreszcie, możemy dodać, że pośród Franków i pierwszych Kapetyngów, heroldowie broni nosili świętą różdżkę, co było oznaką ich godności, ale przede wszystkim przedstawiciele suwerennej mocy, jak Hermes i Aaron, byli mediatorami, wybrani i dzielący władzę suwerennie, którą im bogowie przykazali. P. S. Ballanche miał wielki szacunek dla wszystkich królewskich dynastii, wybranych według niego, w imię świętej misji, tak samo jak i M. M. Lenormand. Jeśli porównamy symbolikę Hermesa z egipskim bogiem Thot (papieża i mediatora od boga Ra, który był najwyższym egipskim bóstwem), to teraz potrafimy lepiej zrozumieć dlaczego 11 Bicz poprzedza kartę 12 Ptaki. 11 Bicz jest posłańcem, przewodnik – „oświetlacz”, który uosabia objawienie mądrości wobec istot ludzkich. Następnie, karta 12 Ptaki będzie promować objawienie tej mądrości, będąc pośrednikiem mowy, która przenika sumienia.

11 Bicz – Walet Trefl, jest to mitologiczny „messenger” – „listonosz” w obecności innych kart z Garnituru Trefl, jest nosicielem nowości, osoba ta tworzy projekty długoterminowe, czasami to szczery i przyjemny kochanek, który na kwitnąco wykorzystuje sytuację, nieco uproszczony opis zamiast analiz filozoficznych, możemy uznać to za właściwą interpretację tej postaci.

Karta ta opisuje młodego bohatera, który działa z życzliwością i inteligencją. On używa swojej elokwencji, jego orzeczenia i kreatywności w celu stworzenia sytuacji finansowej lub sentymentalnej, kochanek, który ujawnia swoje dobre uczucia, bogatego narzeczonego, który może wnieść jakąś wartość do związku np. zaręczyny. Zwykle w pobliżu 25 Pierścień (As trefl), 11 Bicz uosabia posłańca zaufania, ta postać lubi przynosić przydatne informacje, sugestie, aby zapewnić wsparcie. Czasem ogłasza nowinę, ponieważ w jego misji jest jako instruktor i posłaniec, to przeplatają się w jego umyśle. 11 Bicz obsługuje zaplanowane projekty, wykorzystuje swoje kompetencje i energię, aby je osiągnąć, rzetelna wiedza i pewnego talentu pedagogicznego. Będąc w ścisłej relacji z organem męskim, mową i uczeniem się, 11 Bicz dąży do stworzenia czegoś konkretnego i skutecznego dla długoterminowej użyteczności. Nawet jeśli to powoduje pewne rozdrażnienie lub powolność, cel jest szlachetny i mówi o znaczącym osiągnięciu. Jeżeli 11 Bicz jest taki dobry omen, to dlaczego zwykle mówimy odwrotnie?, niegodny, sprzeciw, nieszczęście, zły stan zdrowia? Rzućmy okiem na astrologiczną tabelę: 11 Bicz – Walet Trefl umieszczony jest zaraz po 1 Jeździec i 20 Ogród, a jeszcze przed 25 Pierścień a 28 Pan, tak więc, mamy to co opuścił w 8 Pik, który po 9 Kier, oznacza “złamane zaangażowanie, które mogą powodować łagodne choroby”

Teraz mam nadzieję, że lepiej będziecie mogli zrozumieć, z jaką energią mamy do czynienia, która jest zawarta w tej karcie – 11 Bicz. Jednak jeśli mimo wszystko nadal masz jakieś wątpliwości, to śmiało pisz poniżej w komentarzu, pisz zadawaj pytania, na wszystkie odpowiem w miarę mojej wiedzy i doświadczenia. Zapraszam również do udziału w kursie, gdzie szerzej omawiane jest każda poszczególna karta w talii Petit Jeu Lenormand.

Pozdrawiam Was serdecznie Tarocistka Barbara.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x